Kino teorija: įvadas per juslių prizmę

„Kiekvieną skyrių pradeda paradigminė scena iš filmo, tarsi į aguonos grūdą suspaudžianti pagrindinę prielaidą, išryškinanti vieną iš lygmenų ir pristatanti pagrindinius šalininkus (mokyklas, sąvokas ir teoretikus). Pasirinkti filmai derina gerai žinomą kino klasiką – tokią kaip „Langas į kiemą" ir „Ieškotojai" – su naujesniais filmais – tokiais kaip „Avarija" ar „Jausmų galia". Negana to, kiekviename skyriuje nuolatos grįžtame prie konkrečių pavyzdžių, kurie ne praverčia kaip nepriklausomai egzistuojančių teorijų įrodymai, bet greičiau siūlo peno apmąstymams ir progą atnaujinti pažintį su filmais bei teorijomis. Viliamės, kad skaitytojus tai įkvėps į šias teorines žinias įsinešti ir įspausti savo pačių kino kultūrą bei kino patirtį – ne „pritaikyti" vieną kitam, o veikiau atlikti loginio išvedimo ar netgi įsiterpimo aktą: pamąstyti apie būdus, kaip kinas remiasi teorija, o teorija – kinu."

Thomas Elsaesseris (g. 1943) - Amsterdamo universiteto profesorius, vienas iš kino studijų disciplinos įkūrėjų, knygų „Naujojo vokiečių kino istorija" (1989), „Fassbinderio Vokietija: istorija, tapatybė, subjektas" (1996), „Europos kinas: akisį akį su Holivudu" (2005) ir kitų autorius.

Malte Hageneris (g. 1971) - Leufanos universiteto (Vokietija)( dėstytojas, knygos „Judant pirmyn, žvelgiant atgal: Europos avangardas ir kino kultūros išradimas 1919-193" (2007) autorius, rinkinio „Sinefilija: filmai, meilė, atmintis" (2005) sudarytojas.

{backbutton}

Thomas Elsaesser • Reguliersgracht 20 • 1017 LR Amsterdam, The Netherlands • Email: elsaesser@uva.nl
Copyright © 2013, Thomas Elsaesser